Skip to content
 

جشن‌ها و سالنمای ایرانی در تقویم گوگل و موزیلا

امروز جناب آقای بهرام مراوندی از اتریش خبر دادند که در اندیشه ایجاد تقویم ایرانی و جشن‌ها و مناسبت‌های آن برای Google Calendar  هستند. ایشان در نخستین گام، فهرست راهنمای زمان جشن‌ها و گردهمایی‌های ایرانی از این نگارنده را با زبان فارسی به تقویم گوگل افزوده‌اند تا همگان بتوانند به آسانی به آن دسترسی داشته باشند. در گام بعدی، ایشان قصد دارند تا تقویم ایرانی را نیز به گوگل بیفزایند.

از آقای مراوندی که این هدیه ارزنده را به مناسبت پنجم اسفند و جشن اسفندگان ارمغان ایرانیان کرده‌اند، سپاسگزاریم و آرزومند و چشم‌براه کوشش‌های دیگر میهنی ایشان هستیم.

برنامه سالنمای ایرانی در موزیلا فایرفاکس

آدینه، ۳ اسفند‌ماه ۱۳۸۶

آقای بهرام مراوندی، مدیر بخش فارسی موزیلا فایرفاکس که پیش از این، نسخه فارسی موزیلا را همراه با افزونه‌های فراوانی برای آن تهیه کرده بودند، اکنون در «روز جهانی زبان مادری» و در ادامه تقویم گوگل برای گاهشماری ایرانی، برنامه تازه و مفیدی را تدارک دیده‌اند که دربردارنده تقویم سالانه، همراه با زمان جشن‌ها است. این برنامه با بهره‌گیری از Google Calendar API  کاربردهای فراوان دیگری همچون نمایش برنامه‌ریزی‌های آینده، نشانگر نامه‌های رسیده همراه با خلاصه مشخصات آنها، تقویم شخصی و شرح گزیده‌ای از جشن‌های ایرانی را در اختیار استفاده‌کنندگان قرار می‌دهد. برنامه گاهشماری هجری شمسی بنیاد فایرفاکس به صورت خودکار و به هنگام به‌روزرسانی به پردازشگرهای همه کاربران افزوده می‌شود. من به سهم خود از آقای مراوندی که در دومین پردازشگر بزرگ اینترنت در جهان به زبان فارسی و گاهشماری ایرانی یاری می‌رسانند، سپاسگزارم و آرزوی موفقیت بیشتر ایشان را دارم.web analytics