Skip to content
 

دو سخنرانی در دانشکده هنر و معماری تهران و خانه ریاضیات اصفهان

در روزهای دوشنبه ۱۸ آذرماه و پنجشنبه ۲۱ آذرماه ۱۳۹۲ دو سخنرانی نگارنده در دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد تهران و خانه ریاضیات اصفهان برگزار شد. موضوع سخنرانی در دانشکده هنر و معماری عبارت بود از «باستان‌شناسی و هنر: آنچه هنرمند معاصر به هنگام ایده گرفتن از آثار باستانی باید بداند». این برنامه با مشارکت دانشجویان رشته‌های هنری برگزار شد که به تبع فعالیت‌های حرفه‌ای و تحصیلی خود پرسش‌های متنوعی در این زمینه داشتند.

سخنرانی در دانشکه هنر و معماری

موضوع سخنرانی در خانه ریاضیات اصفهان «نگاهی به وضعیت ریاضیات و علوم دقیق در تاریخ اجتماعی ایران» بود. این برنامه با همراهی و علاقه‌مندی استادان و دبیران ریاضی اصفهان و از جمله چند تن از استادان پیشکسوت ریاضیات (از جمله آقایان: دکتر دانایی، دکتر رجالی، دکتر حجازی و دکتر سراجی) برگزار شد و بحث‌های متعددی پیرامون مطالب مطروحه شکل گرفت. در پایان برنامه نیز نگارنده به درخواست آقای دکتر حجازی توضیحاتی پیرامون نظریه خورشیدی چارتاقی‌ها مطرح کرد.

سخنرانی غیاث آبادی در دانشکده هنر و معماری

در دانشکده هنر و معماری، عکس از آقای علی خوبیار

از همه خانم‌ها و آقایان و استادان بزرگوار در تهران و اصفهان که به موضوع‌های فوق علاقه‌مندی نشان داده و طرح آنها را برای هنر و دانش امروز ضروری دانستند، کمال تشکر را دارم.web analytics