Skip to content
 

پاسخی به خبرگزاری میراث آریا

سردبیر محترم خبرگزاری میراث آریا (وابسته به سازمان میراث فرهنگی)
در تاریخ ۱۶ شهریورماه ۱۳۸۸، بخش‌هایی مثله‌شده از مقالهٔ این نگارنده با نام «سفر الواح هخامنشی از تخت جمشید به شیکاگو» برخلاف موازین قانونی و انسانی در وبگاه آن خبرگزاری منتشر شده است. از آنجا که این مقاله پیش از این با نام «لوحه های تخت‌جمشید- اسناد بنیادین از نظام‌های اجتماعی و اداری ایران هخامنشی» در کتاب «نوروز نامه» (تهران، ۱۳۸۶) و نیز در وبگاه شخصی پژوهش‌های ایرانی و بسیاری دیگر از رسانه‌ها و نشریات چاپ و منتشر شده و خبرگزاری میراث آریا برای انتشار آن، اجازه و رضایت نویسنده را کسب نکرده و نیز از ذکر نام او و مأخذ مقاله خودداری نموده است؛ خواهشمند است مطابق با مفاد قانون مطبوعات، این یادداشت را در همان خبرگزاری منتشر بفرمایید و وفاداری و باورمندی خود به «قانون» و «عدالت» را در عمل نشان دهید.

همچنین تقاضا دارم که هیچیک از نوشته‌های مرا چه با یادکرد از نام نویسنده و چه بدون آن، در آن خبرگزاری منتشر نفرمایید. دریغ است که دستگاه عریض و طویل سازمان میراث فرهنگی بجای بهره‌گیری از کارکنان توانای خود به آثار پژوهشگر مستقلی روی آورد که در خدمت آن سازمان نبوده و راضی به نشر و مثله‌شدن نوشته‌هایش توسط دستگاه‌های دولتی نیست.

پیش از این مشابه چنین نامه‌ای را با عنوان «پاسخی به روزنامه وطن امروز» برای آن روزنامهٔ نزدیک به شما فرستادم که نه تنها در آن روزنامه منتشر نشد، که بدون هرگونه پاسخ و ترتیبی اثری ماند. امیدوارم که این درخواست قانونی و انسانی دچار چنان سرنوشتی نشود.

با احترام- رضا مرادی غیاث آبادیweb analytics