Skip to content
 

گزارشی از آمار سایت و سپاس از اعتماد خوانندگان

در آبان‌ماه سال 1384 که پژوهش‌های ایرانی پا به گستره وب گذاشت، بطور متوسط 10 نفر بازدیدکننده و 15 بازدید صفحه در روز داشت. اما در سالی که گذشت، پژوهش‌های ایرانی 580.000 نفر بازدیدکننده و 1.270.000 بازدید صفحه داشته است. یعنی بطور متوسط 1.600 نفر بازدیدکننده و 3.400 بازدید صفحه در روز، یا 48.000 نفر بازدیدکننده و 102.000 بازدید صفحه در ماه. این در حالی است که آمارگیر داخلی هاست 30 درصد ترافیک بیشتر را نشان می‌دهد.

آمارگیر سایت پژوهش‌های ایرانی

آمار بازدید سایت پژوهش‌های ایرانی در هفته آخر اسفندماه 1390

نگارنده بسیار خوشنود است که وب‌سایت شخصی پژوهش‌های ایرانی که منحصراً عرضه‌کننده نوشته‌های اوست و برخلاف بسیاری سایت‌های دیگر، مطالب دیگران را گردآوری و منتشر نمی‌کند، توانسته است از همه سایت‌هایی که به مطالعات ایرانی می‌پردازند، در کسب اعتماد و توجه خوانندگان پیشی بگیرد (و این البته به هیچ عنوان نشانه کم‌اهمیت بودن سایت‌های دیگر نیست). همه اینها در حالی است که نگارنده مطلقاً نکوشیده است به ادعاهای غلوآمیز رایج رو بیاورد و یا اخبار جنجالی را (چه درست باشند و چه نادرست) بازنشر دهد. او حتی در بسیاری از مواقع مطالبی برخلاف موج رایج و در تضاد با تعلقات قلبی عمومی نوشته است.

نگارنده در اینجا صمیمانه از اعتماد و اطمینان رو به تزاید خوانندگان پژوهش‌های ایرانی سپاسگزاری می‌نماید و امیدوار است که بتواند برنامه‌های تازه‌ای را که در پیش رو دارد با موفقیت اجرا کند و کماکان از نظرات و انتقادات دوستان و مخاطبان فرهیخته که یاری‌رسان همیشگی هستند، بهره‌‌مند باشد.web analytics